7. jún, 2017 Blog

APEX A CUP 2017: Zdravým pohybom k zdravej architektúre!

hlavna-fotka-1-44

V APEX A každý rok organizujeme športovo-spoločenské podujatie APEX A CUP, ktoré je určené pre našich obchodných partnerov a ich rodiny.

Minulý víkend sme na Železnej studničke pripravili už 12. ročník podujatia, ktorého sa zúčastnili už stabilné tímy a aj jeden nováčik – tím Velux. Radi by sme vám podujatie a jeho nefalšovanú futbalovú atmosféru priblížili v tomto článku. 

Počas APEX A Cup 2017 nám robilo veľkú radosť slnečné počasie, ktoré vyšlo ako na objednávku… Celý deň sme pociťovali dokonalý „úpek”. :) Hráčom clona vysokých stromov nepomohla, no diváci si však tieňa ich koruny výborne užili. Počas zanieteného povzbudzovania sa diváci posilňovali chutným cateringom, ktorý zabezpečil tím z Divokej Kačky, na čele s Ivom Beškom. 

apex-a-cup-tim-47

Prvý zápas sa začal naozaj svižne. Tradične sa proti sebe ako prví postavili tím APEX A (teda my) a tím Bauholding. Tento zápas bol však iný, ako bývalo zvykom po minulé roky.

Bauholding sa posilnil kvalitnými a skusenými „sálovkármi” a náš tím „hrýzol” počas celého priebehu. Polčas sa skončil remízou. V druhom dejstve sme už nášho prvého súpera zlomili, vsietili sme dva góly a nakoniec sa nám podarilo ubrániť jednogólové víťazstvo. 

Druhý zápas priniesol prvé veľké prekvapenie. Tím Velux, ktorý bol na APEX A CUP nováčikom, zmazal prvopolčasové manko 1:3 a v zdrvujúcom závere otočil skóre proti favorizovanému Royaldomu. 

V nasledujúcich zápasoch favoriti, teda Vestal Living a Royaldom, nezaváhali a svojim súperom nedali žiadnu šancu na úspech.

Piaty duel medzi APEX A a Vestal Living bol atraktívnym zápasom, v ktorom sa bojovalo o každý milimeter hracej plochy. Napriek tomu, že sme neustále doťahovali vedenie, nášmu súperovi sa vždy darilo odskočiť. Po bombe Madleňáka na 2:4 to vyzeralo na výhru tímu Vestal Living. Prišlo však k zvratu. Vďaka individuálnemu majstrovstvu dal Robo Kudlicska tri góly, ktoré znamenali kontakt so súperom. V posledných sekundách sa Pali Jankových po hladkom prieniku cez stred poľa nemýlil a získal tak pre svoj tím drahocennú remízu.

V ďalšom zápase nadšene a oduševnene hrajúci borci z Velux Living bez väčších problémov zdolali trápiaci sa tím Fortstav.

apex-a-cup-gol-3 apex-a-cup-spolu-1-3

 

Vestal Living hral ďalší zápas s tímom Bauholding. Počas celého zápasu Vestal Living prehrával a na výhru, ktorú strhol na svoju stranu až v posledných sekundách, sa poriadne nadrel. 

Royaldom v pohodovom tempe potvrdil proti Fortstavu prognózy. Pre chlapcov v červených dresoch sa reálne začal črtať boj o Čierneho Petra turnaja.

My sme pokračovali v hre s nováčikom, tímom Velux. Ich rozbeh sme mohli zastaviť, ale po individuálnych chybičkách nás súper školil v efektivite. Dominantným prvkom hry Veluxu sa stal kolektívny výkon. Nik výrazne nevytŕčal, chalani hrali s nasadením, bojovnosťou a svojim súperom nedarovali ani sekundu na pokojnú kombináciu.

Napriek tomu, že Fortstav proti Bauholdingu mohol zabojovať o prvé body, bolo po polčase vymaľované – skóre 0:4. V druhom polčase síce chlapci zlepšili svoju hru, ale proti technickému súperovi už nepriaznivé skóre nedokázali otočiť. 

Nadišiel čas, aby si proti sebe zahrali azda najsilnejšie tímy podujatia. Vestal Living hral proti Veluxu a vyzeralo to, akoby sa hralo o víťaza turnaja. Po neľútostnom boji, pri ktorom ťahal pílku raz jeden a raz druhý tím, sa zápas skončil remízou. 

Forma Royaldomu v priebehu turnaja gradovala a odniesli sme si to aj my, hoci sme usporiadatelia podujatia. :-) Vyfasovali sme 6:1. Na začiatku hráči súperovi vzdorovali, ale kvalita a najmä efektivita bola na strane víťaza.

apex-a-cup-tim-49

Zápasy Veluxu proti Bauholdingu a Fortstavu vs. APEX A skončili podľa predpokladov. Velux mohol už vopred mohutne oslavovať a skandovať svoje meno. Chlapci boli istými víťazmi.

V poslednom dueli sa hralo o striebornú medailu. Royaldom zapol najvyšší prevodový stupeň a svojho súpera nešetril ani minútku. Vestal dostal šokujúci výprask. Strelecky explodoval tradičný bombardér Maťo Madro. Pamätným ostane jeho priamy kop. Kopol ho presne do šibenice a lopta ostala zaseknutá v hornom rožku. Stálo to za to.

Výsledky športovo-spoločenského podujatia APEX A boli teda nasledovné:

tabulka-umiestnenia-5 hlavna-fotka-3-7

Najlepší hráč:         Daniel Gerek (Vestal) a Miro Osuský (Royaldom)

Najlepší brankár:      Juraj Bohuš (Velux)

Najlepší strelec:        Martin Madro (16 gólov)

Počas APEX A CUP-u sme síce žili najmä futbalom, prestávky však nádherným spôsobom oživila Tanečná škola Peťa Modrovského a jeho talentovaní mladí zverenci. Ukázali nám tanečné kreácie a na jednotku sa popasovali s čačou, jiveom a quick-stepom. Mohutný potlesk publika bol zaslúžený. 

V druhej polovici podujatia dostali šancu naše ratolesti. V detskom mini turnajíku si zahrali všetci. Výsledok dôležitý nebol. Dôležitou bola túžba a snaha po pohybe a radosť z hry. Zlaté medaily a darček si nakoniec zaslúžili všetci. :)

V závere tohto mimoriadne vydareného podujatia sme rozdali individuálne aj kolektívne ocenenia, srdečne sme sa poďakovali všetkým účastníkom, divákom a našim – obchodným aj životným – partnerom v duchu hesla „Partner dobrý – všetko dobré“ . ☺ Aj preto sa už teraz tešíme na budúci ročník APEX A CUPU.

Zdravým pohybom k zdravej architektúre!

Pekný deň,

Miroslav Žilinský a celý tím APEX A